Bize Ulasın!

0.532.234 5059 - 0.322.429 3636

ANASAYFA BASINÇLI SU İLE BETON KIRMA

Su jeti ile kazıma

Çizerek, iri agrega oluşan bir kaba, düzensiz bir yüzey profili bırakarak beton üst katmanı kaldırır. Pürüzlülüğü uygulanacak yeni beton yüzey başarı ve dayanıklılık sağlar.Tüm hydrodemolition yöntemleri ile, kazıma, komşu alanlarda kırılma veya çatlama olmadan yapar.

Çizerek,  6 mm ve 6 cm norm bir dörtte biri arasındaki beton rağmen belirtilen derinliklerinde inç arasında kaldırmak için standart hydrodemolition traktörler veya hydrodemolition vakum traktörleri kullanır.

Vakum traktörler kullanıldığında, atık su sürekli kesme başında vakumlu. Hiçbir birikmesi olduğundan, biz de sürecine bakın

Yüksek hızda kazıma , kazıma benzer, bu sürecin 1 / 4 ‘ü kadar kaldırır “ve yeni bir kaplama ihtiyacı güverte için iyi bir aday .

, Hidro-aşındırma, yapıştırma için yüzey alanını maksimize ederek mükemmel kayma direnci ve rotomilling gibi mekanik yöntemlerle yararlı pürüzlülük ve usulsüzlük oluşturamazsınız. Rotomilling eşit böylece yüzey alanı azalmıyor iri agrega makaslar çünkü. Buna ek olarak, böylece mevcut bir taban ve yeni beton arasındaki bağın zayıflaması rotomilling temel substrat kırılma yol açabilir.

Hidro-aşındırma, bir mekanik yöntemlerle çok daha verimli daha üstün ve uzun ömürlü sonuçlar sağlar. Fark hydroscarıfıcatıon ve neredeyse pürüzsüz, rotomilled yüzey görmek için aşağıdaki resmin üzerine götür.

Yüksek hız basınçlı su ile ​​çizerek beton kırma

Yüksek hızda kazıma, iş özellikleri daha az dörtte biri (¼) beton inç kaldırılması için çağrı ekonomik bir seçenektir. Bu süreç, genellikle yeni bir kaplama ihtiyacı olan yeni köprü güvertede kullanılır. Bu işlem, standart hydrodemolition süreci olarak iki kat daha hızlı. Yüksek hızda kazıma işlemi için üretim oranları genellikle iş türü ve saha koşullarına bağlı olarak 1.500 ile 1.200 sy / vardiya. Bu makine, asfalt temizlemek için bir ihtiyaç olduğu yerde yollar için de kullanılıyor olabilir. Yüksek hızda kazıma, beton döşeme altında yatan agrega açığa bondable yüzey, beton roughens. Bu pürüzlü yüzey, tek bir Blaster Vac veya kamyon proje ve ilgili faktörler ölçek bağlıdır Blaster kamyon ve vakum bir tandem istihdam yeni overlay.Whether bağ, kopma mukavemeti ve kayma transferi artıracaktır. Aşağıdaki slayt gösterisi, çeşitli görüntü ve yüksek hızda kazıma başarıyla çalışan projeler .

Özellikler

Bir motor güçleri bileşenleri, su blaster (36,000 psi), vakum üfleyici ve hidrolik bir motor ile güçlendirilmiş bir birim olan, birçok avantajı vardır . Bir avantajı, herhangi bir diğer destekleyici ekipman gerekli olmasıdır . Bu projeler üzerinde verimlilik ve üretim artışı yardımcı olur.

Tatlı su depolama 3.000 tutan tatlı su gals. Kazıma işlemi / vardiyada 3.000 – 4.000 gals kullanır.

Kirlenmiş su depolama, kirli su sürekli olarak toplanan ve daha fazla enkaz depolama için izin enkaz pis su tankı ayrı bir holding tankına pompalanır. Kirli su tankı daha sonra tedavi ya da boşaltma için pompalanacak .

Enkaz depolama; enkazını ve su sürekli, kaldırma işlemi sırasında toplanan olduğu gibi, enkaz tankı enkazını ve su ayrılır . Enkaz su ayrılır sonra, şantiyede bir dökümü konuma alınır ve bertarafı için çöp çekti olabilir .

Hidrostatik tahrik kamyon hidrolik tahrikli ve joystick’i düzenlenen bir sürtünme kullanarak kontrol edilir. Ileri hız izlemek ve anında operatör parametrelerini ayarlamak için izin birim görüntüler vardır. Bu kaldırma istenen derinliği kolaylığı ve düzgün bir profil için izin ile tekrar edilebilir anlamına gelir.

Kısmi- Derin Beton Kaldırma

Beton, bozulan çok kısımdan veya klorür içeriği korozyona neden için yeterli zaman, kaldırılır ve değiştirilmesi gerekir.

Aksine tüm levha kaldırarak yerine, bir alternatif donatıda 2 cm den en az teşhir olarak tanımlanır kısmi derinliği kaldırılması vardır.

Rotomillers ve sonra kazıcılarla kullanarak hydrodemolition ve geleneksel yöntemlerin etkileri: Genellikle, müteahhit kısmi beton kaldırılması belirtilen iki alternatif var.

Rotomillers ve kazıcılarla inanılmaz yıkıcı güce sahip iken, bu gücü kontrol etmek zordur, bu yüzden, hataları donatı ve komşu-ve aksi yapısal-ses-beton hem zarar verebilir olur. Ayrıca, ekipmandan titreşimleri beton çevreleyen zayıflatabilir.

Aşağıdaki diyagramlarda (fare-üstü) gösterdiği gibi, donatı altında beton kaldırarak beton ve çelik arasında veya beton uzaklaştırılmalı, bozulan edilmemelidir ses beton ayrımı yok darbe yöntemleri ile zor olabilir.

Mekanik özellikleri ve beton ve çelik arasındaki farklılıklar ile hydrodemolition farklı bu malzemelerin tedavi yapar.

Bu değer, o Rampart çelik zarar vermeden ve yanlışlıkla zarar ses somut olmayan metal takviye, gömülü somut kaldırır anlamına gelir. Ultra yüksek basınçlı su jeti öngörülen kaldırma derinliği altında ayrılma meydan ve zayıflıkları ortadan kaldırmaya çünkü Aslında, hydrodemolition böylece yararlı yolun ömrü, köprü veya yapıda artan tamir için güçlü bir temel oluşturmaktadır.

Hydrodemolition ile ek, kısmi derinliği kaldırılmasına onarım için yüzeyin temiz ve hazır bırakır. Birçok durumda, yükleniciler Rampart takip edebilir ve hemen yerine temizleme ve yıkama eski moda mekanik fırça için beklemek yerine yeni bir yüzey yükleyin.

Ayrılma meydan ve Gölgeler giderilmesi

Delaminasyon

Bizim güçlü bir hidro-jet hiçbir zayıflık ve ayrılma aksi takdirde yeni bir yüzey ömrünü kısaltabilir olacağını kalmasını sağlayarak, tüm hasarlı malzeme ulaşır. (Zayıf alanlar Rampart ultra yüksek basınç, yüksek hızlı su jetleri güç dayanamaz.)

Böylece, belirtilen derinlik ve aşağıda komşu zayıf beton uzaklaştırılmalı, ancak tamir yol, köprü ya da diğer yapı daha bütünlüğü ve uzun bir kullanım ömrü vardır.

Gölgeler

Bir gölge ilk yıkım girişimi sonrası açığa inşaat demiri altında kalan alan veya beton hacmi. Bu inşaat demiri zarar vermeden, geleneksel, darbe yöntemleri ile çıkarmak zordur.

Gösterileri aşağıdaki şemada gibi, gölgeler hydrodemolition normal seyri sırasında kaldırılır. Inşaat demiri zarar değil, temizlik yaparken açılı, güçlü, su spreyi, iş yok.

Waterblasting (10,00 psi) ve bir ile vakumlama sonra TracVac veya diğer ekipman, inşaat demiri, bozulmadan kalır bağlanma yüzeyi maksimize edilir ve site genellikle dökülmeye hazırdır.

Aşağıdaki fotoğraflar gerçek projeler gelmektedir. Kısmi derinlemesine hydrodemolition olursa olsun uygulaması veya tedavi alan-genişlik ve yükseklik hydrodemolition yöntemleri kesin böylece en aza indirerek kontrol edilebilir teminat hasar-iyi beton veya iyi inşaat demiri ya. Bir de dikey yüzeylerde çalışır,

Komple Beton Kaldırma işlerinde kullanım

Tam Derin betonlarda  Hydrodemolition

Betonun bütün bir kütüğün çıkarılması tam derinliğe hydrodemolition olarak bilinir. Bizim ekipman ve ultra yüksek su basınçları bize tek bir seferde on altı (16) inçe yani 40 cm e kadar temizlemesine izin verin.

Kasetli döşeme veya pan-kiriş inşaat durumlarda, tam derinliği kiriş için tüm üst yüzeyi kaldırır.

Tam derinlikli çıkarılması oluşmuş olabilir bozulan dilim veya nerede çatlaklar tüm derinliği ve klorür kontaminasyon girmiş belli kesimleri sınırlı olabilir. Diğer hydrodemoltion gibi komple beton kaldırma geleneksel yöntemler gibi (kalan) çevreleyen beton zarar vermez ve mekanik, darbe yöntemlere göre çok daha sessiz olma eğilimindedir.

Rampart tamamen temiz ve onarım, güçlendirme veya değiştirme için hazır bırakarak, gömülü çelik takviye bulaşmasına neden olabilir.

Biz donanım veya takviye zarar vermeden genleşme derzleri etrafında beton kaldırabilirsiniz, ve biz varolan bir levha yeni bir levha katılırken yapıştırma yeni inşaat demiri sağlamak için döşeme kenarına tüm takviyeler bulaşmasına neden olabilir. Ayrıca, ekipman tamamen yapısal Ben kiriş ve perde Çıtçıt zarar vermeden Kirişler köprü güverte üzerinde somut kaldırabilirsiniz.

Biz de başarıyla ızgara ve yapısal kirişler arasındaki kaynaklar için müteahhitlere kolay erişim imkanı veren çelik ızgara güvertelerden beton dolgu kaldırdık.

Bazen biz. Takviye ve ötesine gitmek zorunda Derin kaldırma dört (4) on altı (16) cm arasında olabilir ve tek bir geçiş yapılabilir. Betonarme bölümün tam kalınlıkta kaldırıldı kadar herhangi bir takviye veya katıştırılmış nesneleri kaldırarak sonra, işlemi tekrarlayabilirsiniz. Bugüne kadar, bizim rekor 72 inç (182 cm).

Rampart ayrıca baraj, kilitler ve nükleer çevreleme binalarda yapısal beton açıklıklar veya girmeler hazırlamıştır.

Aşağıda bir garaja döşeme zemin çıkarılmasının bir fotoğrafı.

Yüksek Dayanımlı Betonların Kaldırılması

Gibi lateks değiştirilmiş beton, mikro silika ve yüksek dayanımlı beton gibi özel karışımlar kaldırılması Rampart ultra yüksek basınç hydrodemolition ekipman gücü için bir maç vardır.

4500 psi, yüksek mukavemetli beton yaklaşık 10.000 psi ortalama bir güce sahip olabilir – 4.000 ortalama güce sahip tipik beton ile karşılaştırıldığında.

Örneğin, yeni bir köprü onarım projesi, kaldırılacak beton 10,400 psi ortalama bir gücü vardı.

Yani 1,500 mil varan hızlarda seyahat ve 36,000 psi yayımlanan Bizim hidro-jet, baskısı üçte biri daha az var. Projelerin özelliklerine göre, biz beton beş santim kaldırıldı.

Düzenli veya yüksek mukavemetli beton için hydrodemolition hizmetleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için, 0532 234 50 59 nolu telefonu arayabilirsiniz.

Derin kaldırılması öncelikle çelik takviye, gömülü çelik ürün ortaya çıkarmak için kullanılır. Tek bir geçiş ile dört arasında beton ve 40 cm si silinebilir.

Fotoğrafları da gösterdiği gibi, biz 48 inç kadar beton kaldırdık. Belirtilen derinlik fazla 16 santim derinliğinde ise, 16-inçlik artışlarla katmanları kaldırmak.

Hydrodemolition sırasında, çelik iyice kumlama için ihtiyacı ortadan kaldırır, temizlenmiş olduğunu unutmayın.

Derin kaldırma kullanılmış olabilir:

Kompansatörler

Ortak takviye yoğun bir alanda yer almaktadır hydrodemolition, zarar veya takviye donanım olmadan somut kaldırır. Teminat, hasar minimizasyonu kompresör tabancası – havalı kırıcılar ve hiltiler gibi darbe yöntemleri ile elde etmek zordur.

Döşeme Kenarlar

Hydrodemolition ortaya ekleme yeni inşaat demiri varolan bir yeni bir levha katılmadan izin takviye.

Işın Pozlama

Toplam güverte değişimi sırasında, hydrodemolition yapısal “I” kirişler üzerine beton tamamen kaldırmak için kullanılabilir. Bu geleneksel kaldırılması sonucu hasar kiriş ve kayma Çıtçıt korur.

Çelik Izgara Güvertesi

Rampart hydrodemolition çelik ızgara güverte bozulmuş beton dolgu kaldırmak için kullanılan ve güverte yerini durumlarda, ızgara ve yapısal kirişler arasındaki kaynak kolay erişim sağlar.

Buna ek olarak, derin kaldırılması hydrodemolition yapısal beton barajlar, kilitler ve nükleer çevreleme binalar açıklıklar veya penetrasynların hazırlamak için kullanılıyor olabilir.

Çalışma örneği Hydrodemolition- su basıncı ile beton kırma Rehberi

Uygun bir yüzey hazırlığı olmadan, somut bir onarım ciddi biçimde tehlikeye edilecek ve acil ya da uzun vadeli arıza olasılığı büyük ölçüde artırılacak.

Uluslararası Beton Onarım Enstitüsü (çalışma örneği) Teknik Yönerge No 03.737 yayınladı “Hydrodemolition Yöntemlerle Onarım Beton Yüzeylerin Hazırlama Rehberi.”

Yüzey hazırlama teknikleri önceki çalışma örneği Teknik Kılavuz No anlatılıyor 03.732 “seçme ve Avcıların, Kaplama ve Polimer Kaplamalar Beton Yüzey Hazırlama Belirleme”, bu yeni kılavuz beton temizleme ve yüzey hazırlama hydrodemolition kullanımına odaklanır.

Hydrodemolition bir onarım malzeme veya kaplama için hazırlık bozulmuş beton kaldırma sadece mekanik olmayan bir yöntemdir ve yirmi yıldır ABD’de kullanılmakta olan ve yaygın olarak onbeş yılı aşkın süredir kabul edilir.

Kaldırılmak etkisi yöntemleri üzerinde bağ gücü belirgin bir iyileşme fark nedeniyle Ulaştırma Mühendisleri ve birçok Devlet Bölümler beton kaldırılması için hydrodemolition belirtin.

Yüzey hazırlığının kalitesi beton tamir uzun vadeli başarı ve dayanıklılık sigortalanır.

Böyle kazıcılarla ve rotomills, yüzey içine ½ inçlik ¼ inç uzatabilirsiniz mikro kırıklar, neden darbe onarım yüzey olarak mekanik kaldırma ekipmanları,. Bu kırıklar böylece bu zayıflayan ve yapışma gücü azaltan yüzey zarar verebilir. Substrat veya tamir malzemesi ya çekme gücü – Aslında, doğrudan çekme bağ testleri çekme kuvvetleri, yalnızca bir kısmını (% 50% 10) ile bağ yetersizliği gösterebilir.

Hydrodemolition substrat kırılma değildir. Iri agrega henüz sağ salim maruz kalmaktadır. Kısmi derinlemesine temizleme ve kazıma için, yüzey dokusu onarım malzeme ile mükemmel bir bağ oluşturmak için kaba ve kısmen maruz kalan agrega çıkıntı olduğunu. Doğrudan çekme testleri genellikle, genellikle tahvil satırında iki malzemenin daha zayıf, ve değil mevcut yüzey, içinde derin başarısızlığı gösterir.

Çalışma örneği Teknik Kılavuz  olmak üzere tüm hydrodemolition süreci hakkında bilgiler içerir:

Faydaları ve sınırları;

Sistem ve nasıl çalıştığını;

Emniyet;

Uygulamaları;

Hydrodemolition kullanırken önüne alınacak konular;

Atıksu kontrolü;

Enkaz temizleme ve imha;

Test alanları ve kaldırma ölçme yöntemleri.

Yeni kılavuz gibi hydrodemolition diğer yararları, araştırıyor:

Bozulmuş beton seçici olarak çıkarılır;

Takviye temizlenir ve hasarsız olarak;

Yapısal titreşim minimum düzeydedir;

Toz (silikozis) en aza indirilir;

Inşaat süresi hızlandırılabilir;

Robotik ekipman şantiye yaralanmaları azaltır.

Çalışma örneği ve geleceğe beton tamir endüstrisi göz gibi, teknik kılavuz hydrodemolition onarım kalitesini nasıl geliştirdiğini göstermektedir, daha az yoğun bir emek ve çalışma ortamını iyileştirir. Rampart Hidro hydrodemolition süreci hakkında bilgi mükemmel bir kaynak olarak ve nasıl betonarme onarım kalitesi ve dayanıklılığı artırır Teknik Kılavuz No 03.737 önerir nedeni budur.

Kauçuk yüzeylerin Kaldırılması Temizlenmesi

Rampart ticari ve özel havaalanları yanı sıra için pist temizler Savunma Bakanlığı hava üsleri ve askeri hava alanları. Biz bir proje-proje bazında hem de uzun vadeli bakım anlaşmaları yoluyla bu işi yapmak. Bugüne kadar, biz yetmiş (70) üzerinde pist kauçuk kaldırdık havaalanları ülkenin en büyük ve en işlek birçok dahil.

Tekrar iniş ve kalkış itibaren, uçak lastik kauçuk beton ve asfalt pistler hem birikir ve biriken lastik tehlikeli olabilir.Pistlere kauçuk Birikimi durdurmak için gerekli sürtünmeyi azaltmak ve tehlikeli iniş koşullarına yol açabilir.

Ultra yüksek basınçlı su ile Rampart verimli ve güvenli kaldırır ve uzağa kauçuk yatakları (ve atık) vakumlar. Biz mevcut işaretler, ışıklar ya da mastik ve yüzey mevcut en önemli zarar vermeden bunu yapmak.

Özellikleri için çağırdığınızda % 95 çıkarılması , biz, saatte 20.000 metrekarelik aşan oranlarda çalışabilir% 100 temizleme saatte 10.000 feet kare – üretim oranı 5.000 ‘dir. (% 95 kalkmasıyla birlikte, sürtünme katsayısı% 80 attains – katsayısı% 90 pist kirletilmemiş kenarı boyunca% 100 çıkarılması orijinal sürtünme katsayısı geri yükler.).

Bizim Blaster veya BlasterVac kamyonları kullanarak, uygun drenaj sigorta ve hydroplaning olasılığını en aza indirmek için pist içinde kesitsel diş veya yivli temizleyin. Kaldırma işlemi sırasında pist mevcut yüzey su jetleri tarafından sağ salim olduğunu. Acil durumlarda bizim kamyon 30 saniye içinde temizlik durdurabilir ve normal bir kamyon gibi otoyol hızlarında ulaşmak.

Pist kauçuk temizleme deneyimi yirmi (20) yıldan fazla, ve dünyada hidro-temizlik malzemeleri en büyük filosu ile, Rampart kapasite ve know-how doğru işi, ilk defa

Boyalı yüzeylerin Sökümü

Diğer kaplamalar, boya ve kaldırım işaretleri (örneğin, karayolu ve sıyırma pist) gibi Rampart ultra yüksek basınç yüzey temizleme cihazları için bir eşleşme.

Ultra yüksek basınç çok yüksek hızlarda küçük püskürtme deliklerinden su zorlar. Sürtünme, 140 °, su ısıtır, basınç ve ısı birleşimi beton mikro-doku veya asfalt yüzeylerde ve oluklar, diş ve gümbürtüsü şeritler boya kaldırmak için yeterli olacaktır. Hiçbir kimyasal veya deterjan eklenir ya da ihtiyaç vardır.

Rampart güçlü pompalar ve Blaster sprey üst yüzeyine zarar vermeden yüzey ulaşmak için dar bir hidro-jet ile push su başları;, rumble şeritler sesli kalır.

Blaster boya saldırır, onu ne önemli değil. Sıyırma hattı-lateks, termo, epoksi ve güçlendirilmiş her türlü bant hızlı, saatte 5.000 lineer feet hızlarla geçersiz kılınmıştı.

Bizim süreci de çevre dostu. Boya kaldırıldıktan hemen sonra, cips karayolu yüzey gazı, federal, eyalet ve yerel çevre düzenlemelerine göre bertaraf ve suyun güvenli bir şekilde taburcu ya da tedavi edilebilir. Aslında, bizim BlasterVac püskürtme birleştirir ve itme mekanizması ve kamyon içinde vakumlama.

Membranlı Yüzeylerin Temizlenmesi Kaldırılması

Ömürlerinin sonuna ulaştıklarında, üretan, epoksi ve diğer membranlar gibi kaplamalar, kaldırılır ve yeniden uygulanması gerekir.

Rampart ultra-yüksek basınç yüzey temizleme, membranlar, sızdırmazlık ürünleri ve diğer kaplamaların kaldırmak için bir etkin, verimli ve çevre dostu bir yoludur.

Membran tam yapıştırılır olsun, kısmen debonded veya birden fazla kat uygulama, Rampart bir robot traktör, kendinden tahrikli “biçme” birimi, ya da el mızrağı ile güvenle kaldırabilirsiniz.Biz sütun ve çatlak ve eklemlerde, dikey veya yatay yüzeylere membran ve diğer kaplamalar kaldırabilirsiniz.

Sıcak uygulamalı ve sac su yalıtım bile gömülü membranlar, güvenli ve ultra-yüksek basınçlı yıkama ile kolayca kaldırılır.

Ince bir su jeti kullanarak, beton yüzeyine zarar vermeden yüzey membran parçalamak.

Ayrı membran ve atıksu ile birlikte yüzeyde kalan gevşek malzeme toplanır ve tüm federal, eyalet, yerel çevre düzenlemelerine göre bertaraf edilir.

Hızlı bir durulama yüzeyi kurur ve sonra kaplanabilir veya mühürlü hazır.

Öğütücüler, kazıyıcılar veya freze Mekanik sökme makineleri-cant sistemi gibi bazı somut kaldırılması ve temel agrega açığa olmadan kaplamalar kaldırmak. Bu düpedüz aşındırıcı!

Diğer durumlarda, yöntemleri, kumlama ve kumlama sadece etkisiz gibi. Örneğin, Ohio, köprü güvertede 50.000 metre kare için uygulanan bir sertleşmemiş reçine sistemi kaldırıldı. Reçine uygulaması, yapışkan ve yapışkan kaldı ve kumlama ve kumlama malzeme çıkarmak vermedi vurdu.

Yüzey Yenileme Özellikleri

1 – Genel

1.01 Kapsam (İşin Tanımı)

Sürtünme katsayısı, yüksek basınçlı su jetleri ile yüzey kaplama geri yüklemek için gerekli tüm işçilik, malzeme ve ekipman sağlayan oluşur.

Yüzey yenileme kaldırım mikro dokulu kauçuk mevduat ve diğer malzemeleri (yani, yağ, yakıt ve, deicing ajanlar)% 100 kaldırarak yapılacaktır.

Kaldırım yüzeyleri düz veya yivli olabilir.

Kaldırılması kare birim olarak tanımlanır.

Hydrodemolition, Concrete Removal and High Pressure Water Jetting

Hydrodemolition Özellikleri

Hydrodemolition kullanma -Beton kırma

Özet

Bu bölüm, çizimlerde ve özellikleri de dahil olmak üzere gösterildiği gibi, mevcut beton kaldırmak için gerekli olan, ancak bunlarla sınırlı olmayan, tüm doğum, malzeme, donanım ve denetleme içerir:

Hydrodemolition yoluyla betonun çıkarılması.

Donatı altında gölge dahil olmak üzere geleneksel yontma çekiçleri ile hydrodemolition makineye erişilemez beton kaldırılması.

Temizliği için kullanılan hydrodemolition atıksu ve su muhafazası, toplanması, arıtılması ve bertarafı.

Tüm enkaz bir vakum sistemi ve imha için yıkım işlemi enkaz toplanması.

Beton yerleştirilmesi ile yüzey son hazırlıklar önceden.

Cevaplar

Aşağıdaki öğeleri gönderin:

Hydrodemolition donanım özellikleri. Robot boyut ve ağırlık, arz su gereksinimleri, su tüketimi ve yüksek basınç hortumu özellikleri içerir.

Hydrodemolition ekipman yeri ve düzeni.

Kullanılacak malzeme ve suyun kullanımında sabitlemek için gerekli herhangi bir izni gibi geçici su temin yeri ve düzeni.

Tipi, üretim, kapasite, filtrasyon sistemleri de dahil olmak üzere vakum sistemi.

Ekipman için gerekli herhangi bir yakıt sisteminin yeri ve düzeni.

Gerekirse, pH’nın ayarlanmasıyla, kabul edilebilir bir düzeyde asılı parçacıkların azaltılması, ve atık su deşarj yöntemler de dahil olmak üzere atık su içermesi için kullanılmak üzere sisteminin konumunu ve düzeni. Düzgün şekilde su tahliye için gerekli tüm izinleri içerir.

Tüm su kalite testleri kopyaları yapıldı.

Hydrodemolition operatör yeterlikleri tasdiki.

Talaşlı ayrıntılı olarak kullanılmak üzere çekiç ve hava kompresörü özellikleri talaşlı.

Beton yıkımdan enkaz kaldırma ekipmanları ve yöntemi. Kaldırma Devam eden operasyonlar etkilemez böyle yapısı dışında enkaz taşımak için önerilen sürücü şerit ekleyin.

Ekipman hydrodemolished yüzeyinin nihai yıkama için aşağı kullanılacak.

Tüm personelin güvenliğini sağlamak için Yöntemleri.

Kalite kontrolü

İş başarıyla son beş yıl içinde bu projeye benzer en az beş doğrulanabilir projeler gerçekleştirdik kuruluşlar tarafından yapılır.

Çalışma benzer tip ve büyüklükteki üç doğrulanabilir projeleri yönetmiştir hydrodemolition deneyimli bir kişi hemen kontrol altında olacaktır. Kişi Denetleme tüm işlemleri sırasında hazır olacaktır.

Bireyin eğitim ve ekipmanın uygun kullanımı ve güvenlik sertifikalı ve benzer tip ve büyüklükteki işlerde ekipman ile deneyim hydrodemolition sistemi işletecek iki yıl en az sahip.

Yıkayın aşağı Final 8000 psi ve 8-gpm su blaster en az kullanılarak yapılır.

Gerektiği gibi Atıksu yönetim otoritesi tarafından kurulan atık su deşarjı şartlara uyumu sağlamak için, test edilecektir.

Hydrodemolition ve son temizliği için kullanılan tüm suyun içilebilir olacaktır.

Hydrodemolition Ekipmanları

Beton taşınma mühendisi yüksek basınç hydrodemolition ekipman onaylanmış ile yapılacaktır. Ekipman çizimler belirtilen ve yerinde kalması için belirlenmiş maruz takviye pas ve şerbetini çıkarma yeteneğine sahip olacaktır derinliğe kadar beton çıkarma yeteneğine sahip olacaktır. Ekipman dakikada 32 galon geçmeyen debilerde 35.000 psi su basıncı, en az çalışma yeteneğine sahip olacaktır. Ekipmanı dikey yüzeylerin bir inç içinde somut çıkarma yeteneğine sahip olmalıdır.

Hydrodemolition yüklenici önceden belirlenen üretim oranları korumak ve inşaat programına uyum sağlamak için bütün gerekli ekipman, parça ve insan gücü temin edecektir. Yüklenici, iş yerinde, rutin bakım görevlerini hydrodemolition program gecikmeksizin yapılabilir sağlamak için yeterli ortak aşınma parçaları ve ekipmanı için yedek aksesuarlar bir envanterini tutar.

Ekipman sekiz saatlik vardiyada metrekarelik bir minimum üretim hızında çizimlerinde gösterildiği gibi beton taşınma gerçekleştirme yeteneğine sahip olacaktır.

Vakum Ekipmanları

Vakum ekipmanları hydrodemolition operasyonu hiçbir ikincisi tüm enkaz toplamak için yeterli kapasitede olacaktır sonra hydrodemolition ameliyattan sonra iki saat. Vakum ekipmanları ıslak enkaz ve su çıkarma yeteneğine sahip olacaktır. Vakumlama işlemi sırasında toplanan su yüklenicinin atıksu toplama sistemine deşarj edilir.

Hydrodemolition Ekipman Test ve Kabul

Bir deneme alanı ekipman, personel ve çalışma yöntemleri mühendisi tatmin edici sonuçlar üretme yeteneğine sahip olduğunu göstermek için mühendis tarafından tayin edilecektir. Deneme alanının yaklaşık 50 metre kare, her iki bölümden oluşacaktır. Bir bölümü bozulmuş beton içerecek ve diğer ses beton içerecektir.

Ses beton alanında, ekipman kaldırmak için düzenlenir:

Tamamlanmasından sonra, ekipman bozulmuş beton alanına taşındı ve ses beton çıkarılması için aynı parametreler kullanılarak yapılır, bir test kesim bütün bozulmuş beton kaldırılır sağlamak için yapılır. Tatmin edici bir sonuç elde edilirse, test alanları içinde ortaya çıkarılması minimum derinlik ve kalitesi hydrodemolition üretimi için kullanılacaktır.

Mühendisi takdirine göre hydrodemolition ekipman tatminkar beton kaldırılması veya birim projenin minimum üretim gereksinimlerini karşılamak değil üretmek değilse, daha sonra mühendis ekipman projenin kaldırılır ve ekipman ile değiştirilmesi gerekebilir Bu şartnamelerin gereksinimlerini karşılayacaktır.

Gerektiği gibi hydrodemolition donanımları test alanında gösterdiği kesim kalitesi ve derinliği korumak ve hydrodemolition operasyon sırasında temizleme gerçek derinliği etkileyebilir beton ve diğer faktörlerin basınç dayanımı değişimleri telafi etmek için, ayarlama yapılacaktır .

Icra

Koruyun ve / veya yıkım çalışmaları sırasında zarar görmüş olabilir çalışma alanı içinde varolan programları değiştirin. Etkilenen programları restore edilinceye kadar geçici hizmet sağlayın. Mevcut yağmurlama sistemi korumak için gerekli önlemleri alın.

Önce yıkım başlamadan geçici koruma ve diğer güvenlik gereksinimlerini yükleyin. Yüklenici yeterli çalışma alanının sınırlarının ötesine seyahat, hydrodemolition çalıştırılmasından kaynaklanan enkaz önlemek için çalışma alanı korumak zorundadır.

Bu bölümün çalışmaları gerçekleştirmek için gerekli olan yeterli aydınlatma sağlayın.

Çizimler ve bu özellikleri belirtilen ve gibi hydrodemolition testi kesim alanında mühendis gösterdiği ve onaylanan minimum derinliği hydrodemolition kullanarak resimler üzerinde belirlenen alanlarda somut çıkarın. Proje boyunca test alanında gösterdiği kesim kalitesi ve derinliği koruyun. Ayrılma meydan minimum kaldırma derinliği ötesinde varsa tüm sağlıksız ve çok kısımdan beton kaldırıldı kadar, taşınma işleri devam eder.

Hydrodemolition ardından, toplu enkaz vakum sistemi kullanılarak alandan çıkarılır. Hydrodemolition ekipman erişilemez Alanları el pnömatik aletler kullanılarak giderilecektir. Yerinde kalması planlanan donatı altında Shadows ¾ el pnömatik aletler kullanılarak çelik aşağıdaki inç giderilecektir.

Tüm gevşek enkaz ve yıkım sırasında çıkarılması planlanan diğer malzemeleri kaldırmak için alanı temizleyin. Güverte yüzeyinden 12 maksimum “düzenlenen 8 gpm en az kullanarak 8000 psi su blaster kullanarak yıkılan alanı iyice temizleyin. Yüzey herhangi bir enkaz veya atıksu kaldırmak için temizlik yüksek basınçlı su hemen ardından vakum edilecektir. Temizlik sonrası, yüzeyin tüm kalıntıları, gevşek malzeme, çamur, çimento hamuru ve yeni beton kaplamanın bağ etkileyebilir diğer malzemeler ücretsiz olacaktır.

Pnömatik aletler kullanıldı Alanları iyice mevcut takviye pas ve şerbetini kaldırmak için temizlenmesi gerekir.

Temiz bir yüzey sahibine hiçbir ek maliyet, elde edilinceye kadar müteahhitleri operasyonlar sonucunda iyi bir bağa zararlı madde ile kirlenmiş her türlü alanlarda ek taşınma ve / veya temizlik gerektirir.

Maruz takviye yerinde kalması belirlenmiş her yerde, egzersiz beton çıkarılması sırasında takviye zarar görmemesi için dikkatli olun. Müteahhitler işlemleri zarar herhangi bir takviye sahibine hiçbir ücret onarılır ya da değiştirilir.

beklenmektedir. Halinde belirtilen kaldırılması yüklenici takviye hemen mühendisi bildirecektir altındaki asgari açıklık sağlamaz. Müteahhit ve mühendisin ortaklaşa takviye mat üst çubuğunun üst yüzeyinden hydrodemolition kaldırma kenarı boyunca ölçerek mevcut beton içindeki çelik donatı ve derinliğini ölçmek zorundadır. Bu mesafe, mevcut donatı çapları eklendiğinde, artı ¾ inç, proje için kaldırma asgari belirtilen derinliği aştıklarında, mühendis biri belirlenen derinlikte kesme devam etme veya artırmak için yüklenici yetki yüklenici yetki verecektir Yeni bir minimum ve özellikleri gereksinimleri karşılamak için yeterli ortalama kesme derinliği.

Her vardiya sonunda yüklenici mühendis gerekli kesme derinliği ölçümü de dahil olmak üzere günlük bir rapor sunacaktır; alanı hydrodemolished ve bir çizim veya sütun satır ya ek taşınma gerektiren alanların konumu. Mühendis hemen artan taşınma doğrulamak ve doğrulama üzerine yüklenici günlük rapor imzalı bir kopyasını iade eder. Mühendisi ölçümü yapılırken, mevcut gerektirebilir. Yüklenici mühendis ölçümler yapılacaktır süreyi en az bir saat önceden haber verecektir.

Yukarıdaki kriterler tüm sağlandığında, yüklenici sadece mühendisi yazılı ek kaldırılması onaylanan yerlere beton ek kaldırma ve değiştirme için tam tazminat olarak hydrodemolition için birim fiyat doğrusal bir artış hakkına sahip olacaktır.

Yukarıdaki kriterlere uygun sürece kaldırma artış nedeniyle ek tazminat, hasarsızlık Kaldırma ve Beton değiştirilmesi için birim fiyat altında izin verilecektir. Bu kriterler nedeniyle bunun geniş bir alanda hydrodemolished edildikten sonra doğru kaldırma derinliği belirlemek için, çok zor, imkansız değilse olması için zorunludur. Ölçümler yıkım ilerledikçe yapılmalı ve beton içindeki demiri yerini ölçülebilir hydrodemolition kesme kenarı boyunca yapılmalıdır. Araştırmalar önce ve sonra da dahil olmak üzere kesme derinlik, belirleme yönteminin başka, izin verilir.

Atıksu Muhafaza ve İmha

Atıksu çevreleme yüklenici sorumluluğunda olacaktır. Tüm ekipman boru hattı, pompalar, hortum, yerleşim alanları ve pH ayarlama ekipmanı (gerekli ise) uygun toplanması için gerekli, yüklenici tarafından temin ve muhafaza edilecek kadar temiz ve çalışma alanından atık bertarafı da dahil olmak üzere, gerekli. Sistem yüklenici tarafından tasarlanmış ve yerel yönetim otoritesinin deşarj gereksinimlerini karşılamak için mühendis tarafından onaylanır.

Yüklenici atıksu deşarjı için gerekli tüm izinleri almak zorundadır.

Hydrodemolition ve su kadar temiz de dahil olmak üzere yüklenici operasyonları tarafından oluşturulan tüm atıksu yüklenici tarafından yer almalıdır ve yüklenici tarafından kabul toplama sistemine geçmesi gerekiyor. Su tesisi kanalizasyon sistemine doğrudan akmasına izin verilecektir.

Yüklenici atıksu deşarjı için yerel yönetim otoritesi tarafından gerekli herhangi bir test programı kurmak ve sürdürmek zorundadır.

Yüklenici sitesinden günlük tüm beton moloz, çamur ve eserleri tarafından oluşturulan diğer malzemeleri kaldırmak ve yasal olarak söz konusu materyallerin imha edecektir.

Genel Şartlar

Beton çıkartılması sırasında yerinde kalması amacıyla mevcut betonarme çelik zarar vermez.

Araç veya yerinde kalması donatı zarar verebilir çalışma alanında ekipman koymayın. Yüklenici tarafından bükük veya hasar gören Barlar Sahibi hiçbir ücret yüklenici tarafından değiştirilecektir.

Enkaz kaldırma sonrasında ve öncesinde yeni donatının yerleştirilmesi için, tüm yüzey herhangi bir kirlenme veya bölgede kalan gevşek malzeme çıkarmak için temizlenecektir.

Hydrodemolition ve temizleme işlemi bütün su çalışma alanının yapım bariyer sınırlar içinde yer almalıdır. Kalan tesis normal koşullar altında faaliyet gösterecektir. Çalışma alanına sızan su derhal ve herhangi bir gecikme olmaksızın, işgal bölgelerinde çıkarılır. Inşaat engelleri kaçak ortadan kaldırmak için yeniden mühürlenerek.

Beton yerleştirme öncesinde tamamlanması gereken diğer tüm iş kalemleri dahil olmak üzere, bölgenin son hazırlıktan sonra, ancak son muayene ve betonun yerleştirilmesinden önce, alanı iyice dönen kullanarak 8 gpm bir 8000 psi minimum su blaster temizlenecektir , yüzeyden daha fazla değildir ve sonra 12 inç düzenlenen çok-püskürtme memesi. Son temizlik ardından yüzeyin temiz ve tüm kir, pislik, çamur ya da yeni bindirmenin bağ etkileyebilir başka bir malzeme de özgür olacak.

Exposed Yüzeyler ve Güçlendirme Denetimi

Taşınma tamamlandıktan sonra, ama önce son temizlik için, tüm brüt beton yüzeyler ve yerinde kalması belirlenen tüm donatı planları ve şartnamelere uygunluğu mühendis tarafından kontrol edilecektir. Mühendis yetersiz yüzey hazırlığı bulur nerede, mühendis ek taşınma gerçekleştirmek için yüklenici yönlendirecektir. Mühendis ek taşınma sonrası yeniden inceleyecektir.

Mühendis korozyon veya yükleniciler kaldırma işlemlerinden kaynaklanan hasar nedeniyle kusurlar için yerinde kalması belirlenen tüm donatı inceleyecektir.

Denetimlerin eksiksiz ve tüm hazırlık kabulünden sonra, mühendis ve yüklenici ödeme için kaldırma ve değiştirme miktarları ölçmek ve belgelemek zorundadır. Ödeme Beton Kaldırma için birim fiyat yapılacaktır.

 

 
Travel Turne Tranzito